Çorlu Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulumuz ile Eren Tekstil Sanayi A.Ş. Arasında “Eğitim ve Öğretim İşbirliği ProtokolüYüksekokulumuz ile Eren Tekstil Sanayi A.Ş. arasında Eğitim ve Öğretim Protokolü Eren Holding’te düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. İşbirliği Protokolü’nü Üniversitemiz Rektörü Prof Dr. Osman Şimşek ile Eren Tekstil Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Fatih Salbars imzaladı.

Protokol, Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı öğrencilerinin, mesleğini uygulamak için gerekli olan bilgi ve becerilerini arttırmak amacını taşıyor.

Protokol kapsamında Çorlu Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri, 1. sınıflarının sonunda 30 iş günü süreyle Eren Tekstil Sanayi A.Ş.’de teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak. Uygulamalı eğitim sonrasında yapılacak olan mesleki uygulama sınavı ve teorik uygulama sınav sonucunda başarılı bulunan öğrenciler, 2. sınıfın teorik uygulama dersleriyle, işyeri Uygulama Eğitimlerinin ve seminerlerin, Eren Tekstil Sanayi A.ş.’nin üretim biriminde gerçekleştirilecek.

Protokol sonrasında Eren Tekstil sanayi A.Ş. Genel Müdürü Fatih Salbars, Rektörümüz Osman Şimşek’e fabrikayı gezdirdi.