Çorlu Meslek Yüksekokulu
2016-02-29

Uygulamalı Eğitimde Mercedes-BENZ İle İkili Anlaşma Genişletildi 

UYGULAMALI EĞİTİMDE MERCEDES-BENZ TÜRK AŞ. İLE İKİLİ ANLAŞMA GENİŞLETİLDİ

Meslek Yüksekokulumuz ile Mercedes-BENZ Türk A.Ş. firması arasında daha önce yapılan Oto Boya ve Karoseri programı öğrencilerini kapsayan tam uygulamalı eğitim modeli, Makine ve Otomotiv Teknolojileri programlarını da kapsayacak şekilde genişletildi. Yapılan imza törenine Mercedes-BENZ Türk A.Ş. insan kaynakları eğitim ve temin müdürü Mehmet Emin GÜNEY, insan kaynakları stajyer temin sorumlusu Sadık GÜNBATAR, eğitim müdürü Bahadır SOYDAN, Çorlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Tuncay GÜMÜŞ, Müdür yardımcısı Öğr.Gör. Gürkan MUTLU ile Motorlu araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Abdurrahim ÖNEN katıldı. İmza töreninde anlaşma ile yetiştirilen öğrencilerin teorik ve pratik bilgi ve becerilerinin geliştiği ve ara eleman ihtiyacında büyük bir boşluğun bu sayede doldurulduğu kaydedildi. Bugüne kadar ilgili programdan yaklaşık 90 öğrencimiz Mercedes-BENZ Türk A.Ş. 

eğitim laboratuvarlarında uygulamalı eğitim almış, Bu öğrencilerimizin büyük bir bölümü, ilgili firmada tam zamanlı olarak çalışma imkanı bulmuşlardır.

Bu proje daha öncede Türkiye Personel Yönetim Derneği (PERYÖN) tarafından verilen, “PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri” nin “Fark Yaratan Uygulamalar” kategorisinde, “Oto Boyacı Yetiştirme Modeli” projesi olarak, 22 proje arasından seçilerek 2011 yılında birincilik ödülünü almıştı.

 

 

MERCEDES BENZ TÜRK AŞ. ‘den OKULUMUZ ATÖLYESİNE BÜYÜK DESTEK

Meslek Yüksekokulumuz ile Mercedes-BENZ Türk A.Ş. firması arasında tam uygulamalı eğitim modeli adı altında genişletilen ikili protokol imza törenin de Mercedes-BENZ Türk A.Ş. okulumuz Oto Boya ve Karoseri, Otomotiv Teknolojisi ve Elektronik Teknolojisi programları atölyelerine birçok makine-teçhizat hibe etmiştir.

Mercedes-BENZ Türk A.Ş. firması, yönetici ve çalışanlarına yapılan bu ikili anlaşmalar ve makine-teçhizat hibesi nedeniyle eğitim ve öğretime verdikleri bu yüzde yüz destekten dolayı teşekkür ediyor, iş birliğimizin süreceği inancını taşıyor ve bu tip üniversite sanayi işbirliklerinin diğer firmalara da örnek olmasını diliyoruz.