Çorlu Meslek Yüksekokulu
2014-04-11

Okulumda Mutluyum Projesi Tanıtıldı...               Çorlu MYO'da 09 Nisan 2014 Çarşamba günü düzenlenen tanıtım toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Müdürümüz Doç. Dr. Tuncay Gümüş'ün açılış konuşması ile başladı.
 
                "ÇORLU MYO YENİLENDİ"
 
                Açılış konuşmasında proje ve üniversite hakkında bilgiler veren  Müdürümüz Doç. Dr. Tuncay Gümüş'; engelli asansörü yapıldı , bilgisayar laboratuvarı, sınıflar, kantin ve çevre düzenlemesi, amfi tiyatro, bahçe düzeni, bahçe satrancı, spor sahası, tribünler gibi yenilikler getirdik. Trakya Kalkınma Ajansı, NKÜ Rektörlüğü, Çorlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Çorlu MYO personeline, katkılarından dolayı çok teşekkür ederim" dedi.
 
                "BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"
 
                "NKÜ büyük bir ailedir" diyen NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Kurultay; "Bunun başlıca nedeni 1000 akademisyen, 500 idari personel ve 26.500 civarında öğrencinin olmasıdır. 8 fakültemiz var. İlahiyat ve Eczacılık fakültelerine öğrenci alınmaya başlanması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın (YÖK) onayını bekliyoruz. Her geçen gün öğrenci sayımız artıyor ve daha iyi yerlere geliyoruz. Bizim başlıca amaçlarımız arasında; gençlere daha sosyal bir eğitim ortamı hazırlamak ve bulundukları okulu sevmelerini sağlamak yer alıyor. Bu projede katkısı olan herkese çok teşekkür ederim" diyerek sözlerini noktaladı.
 
                "ÇORLU MYO'DAN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER İŞ KAYGISI YAŞAMAZLAR"
 
                Tanıtım törenin son bölümünde konuşan Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan; "Türkiye'de bir çok kaynak var. Önemli olan kaynağın sağlanması değil işletilmesidir. Böyle projelerin hayata geçirilmesi mesleki anlamda bir ilerleme sağlayacaktır. İş potansiyeli olan bir bölgede yaşıyoruz. Buradan mezun olan öğrenciler iş kaygısı içinde olmazlar. MYO'da yapılan çalışmalar sayesinde öğrenciler kendilerini tam bir üniversite ortamında hissedeceklerdir. Bu sayede sosyal imkanlar gelişir, öğrenciler okullarda mutlu olurlar. Bu tip faaliyetler sıkıntıları giderir. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunarım" açıklamasında bulundu.
 
                "Okulumda Mutluyum" projesinin tanıtım töreni, katılımcıların toplu halde fotoğraf çekilmesinin ardından sonra erdi.