Çorlu Meslek Yüksekokulu
2013-11-22

NKÜ ÇORLU MYO Dericilik Programı ve NABİLTEM’in, TÜYAP İstanbul Dericilik Fuarında ( IDF-2013) tanıtımı yapıldı.     Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu Dericilik Programı ve Namık Kemal Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuarı (NABİLTEM)’in TÜYAP İstanbul Dericilik Fuarı’nda (IDF-2013) tanıtımı yapıldı.

Tanıtımda, Çorlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Gümüş, NABİLTEM Müdürü Doç. Dr. Ömer Öksüz, Üniversitemiz öğretim görevlileri ile bölüm öğrencileri bulundu.

Çorlu MYO Dericilik Programı ile NABİLTEM, broşür ve hazırlanan görsel materyaller ile tanıtım görevlileri tarafından Üniversitemize ayrılan standlarda tanıtıldı.  

Tanıtımda Üniversitemiz Çorlu MYO Dericilik Programı’nın Türkiye’ de dericilik alanında üniversite düzeyinde eğitim veren 3 Meslek Yüksekokulu’ndan birisi olduğu belirtildi.

Çorlu Deri Organize Sanayi Türkiye’nin en büyük deri işleme fabrikalarına sahip olduğu belirtilirken; Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu’dan mezun olan öğrencilerin bölgede rahatlıkla iş bulabildikleri söylendi.

Üniversitemiz bünyesinde kurulan Merkezi Araştırma Laboratuarı NABİLTEM'in, deri sanayinin ihtiyaç duyduğu kaliteye yönelik analizleri yapmasının yanında, AR-GE çalışmalarına destek verebilecek altyapıya sahip olduğu ifade edildi.