Çorlu Meslek Yüksekokulu
2017-12-05

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) İle Protokol İmzalandı 

Meslek Yüksekokulumuz ile Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO)arasında Eğitim ve Öğretimde İşbirliği Protokolü düzenlenen tören ile imzalandı.

Protokole Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çorlu SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Otsekin imza atarken; törende Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Tuncay Gümüş, akademisyenler ile Çorlu SMMMO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Rektörlük makamında imzalanan protokol ile Çorlu Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencilerinin, bu meslekleri uygulamak için gerekli olan bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlanırken program öğrencilerinin 2. sınıfın teorik ve uygulama dersleri ile işyeri uygulama eğitimlerinin (staj) ve seminerlerin Çorlu SMMMO’da ve SMMMO’ya kayıtlı mali müşavirler tarafından verilmesi kararlaştırılmıştır.

Üniversite olarak alanında nitelikli mezunlar yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Osman Şimşek, “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak imzaladığımız bu protokol ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencilerimizin teorik bilgilerinin yanı sıra pratiklerini geliştirebileceği, hem kendilerine hem de sektöre ve mali müşavirlere faydalı olabileceği bir öğrenci profili ortaya çıkarmak” cümlelerine yer verdi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, iki kurumun bu protokol ile bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.